راه های جلوگیری از سوزش سر دل در بارداری

مشکلات دوران بارداری

در دوران بارداری اکثر مادران دچار یک سری ناراحتی جسمی از جمله سوزش سر دل می‌شوند که این سوزش‌ها دلایل مختلفی دارد.

سوزش سر دل در دوران بارداری می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. دلایلی از جمله تغییر هورمون‌های بدن، بزرگ شدن شکم مادر و رحم و فشار وارد کردن به اندام‌های داخلی مانند معده، ویارهای بارداری و …..

سوزش سر دل در بارداری

این سوزش‌ها برای اکثریت مادران به وجود می‌آید و امری طبیعی است و برای هر مادری دوره به‌خصوص خود را دارد. به عنوان مثال برخی از مادران در ماه‌های اولیه این اتفاق را تجربه می‌کنند و برخی دیگر در اواسط و اواخر بارداری آن را تجربه می‌کنند.

ما در اینجا راه‌کارهایی را برای جلوگیری از سوزش سر دل در میان مادران باردار اشاره می‌کنیم که شامل موارد زیر است.

راه‌های پیشگیری از سوزش سر دل چیست؟

برای جلوگیری از سوزش سر دل در دوران بارداری توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

  • در دوران بارداری سعی کنید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید. برای مثال از مصرف بیش از حد غذاهای نفاخ، چرب، سرخ کردنی، پرادویه، بودار و ترش خودداری کنید.
  • در هر وعده غذایی سعی کنید میزان کمی غذا میل کنید اما با دفعات بیشتر و تمام حجم معده خود را با غذا پر نکنید، زیرا این کار باعث احساس سنگینی کردن شما و وارد شدن فشار به معده شما می‌شود.
  • در طول روز از خالی نگاه داشتن معده خود و یا بلعکس پرکردن بیش از حد معدتان جلوگیری کنید.
  • تا نیم ساعت بعد از صرف غذا سعی کنید دراز نکشیده و یا خم و راست نشوید.

با رعایت این موارد می‌توانید تا حد قابل توجهی از سوزش سر دل خود جلوگیری کنید یا یا آن را کمتر کنید. اما در کل این اصل را فراموش نکنید که سوزش سر دل امری بسیار طبیعی در دوران بارداری است و یکی از فرآیندهای این دوران تلقی می‌شود که بعدها از آن یاد خواهید کرد.