رفع مشکلات گوارشی در بارداری

nullجلوگیری از یبوست بارداری

برای جلوگیری از یبوست ، اول از همه و مهم تر از همه، که معمولا هم به آن کم توجهی می¬¬شود، خوردن آب زیاد است. برای خوردن آب منتظر نباشید تا تشنه شوید. روزی 6 تا 8 لیوان آب بخورید. بخصوص ، بعد از زایمان اگر خونریزی دارید یا به فرزند تان، شیر می¬دهید.
توصیه های بعدی اینکه، در برنامه غذایی تان حتما به خوردن سبزی و سالاد با روغن زیتون، توجه ویژه و جدی کنید و از برنامه روزانه تان حذف نکنید.
حتما در میان وعده از میوه استفاده کنید. اون فیبر یا گوشت میوه ها، باعث حرکت روده ها شده و دفع را آسان می¬کند.
ورزش کنید. ورزش کردن مانند ماساژ روده ها ، باعث تحریک حرکات روده شده و دفع را آسان می¬کند.
از حبوبات در وعده های غذایی به عنوان سوپ یا آش یا خالی آن مثل عدسی و لوبیا پخته ، استفاده کنید.
از نان های سبوس دار، استفاده کنید.
اگر همه این کارها را انجام دادید و جواب نگرفتید، سعی کنید از غذاهایی که به عنوان ملین، معروف است مثل انجیر، آلو یا آلوی خیس داده، خاک شیر با آب گرم یا….. استفاده کنید. در نهایت اگر مشکلتان جدی است، از داروهای ملین به صورت موقت استفاده کنید.

یادتان باشد که مصرف داروها ، در طولانی مدت، باعث تنبلی روده ها شده و به دارو هم ، دیگر جواب نمی¬دهد.

 جلوگیری از بواسیر
بواسیر در واقع، بیرون زدگی بافت حلقه¬ای مقعد می¬باشد، که در اثر زور زدن در حالت اجابت مزاج به وجود می¬اید. اگر روده ها خوب کار نکند ، یعنی حرکات دودی خوبی برای بیرون راندن مدفوع نداشته باشد، یبوست و در انتها ، بواسیر ¬به ¬وجود می¬آید.
پس توصیه های جلوگیری از یبوست را جدی بگیرید.
اگر شکمتان خوب کار کند، به بواسیر دچار نمی¬شوید. یا اگر هم از قبل مبتلا شده-اید، با خوب کار کردن روده ها، بواسیر برای شما مشکلی ایجاد نمی¬کند. و به صورت خفته می¬ماند و نیاز به هیچ دستکاری یا جراحی نمی¬باشد.[mom_row][/mom_row][mom_row][/mom_row]